КОМЕНТАР
Епичните салта на обезумелия Борисов за коронавируса
В услуга на множеството объркани граждани, пускаме няколко разяснения, свързани с определени изказвания на премиера.
Април 2020 г.: “Няма да превърна държавата в морга” Държавата много преди коронавируса е общо взето това – доколкото средната възраст, на която си отиват българите е една от най-ниските в Европа – на около 72-73 години. И всъщност голямото облекчение на пролетните месеци беше тъкмо в това, че “лошия материал” е демографкси лош като за връхлитащ вирус и няма как да стане морга, при положение, че липсват онези възрастови групи, които заразата покосява с най-голяма сила.
Май 2020 г., към Мангъров: “Ако бях жена, щях да ти пусна” След като е спасил държавата от превръщането й в гробищен парк, премиерът внезапно прегръща неофициалната гледна точка и назначава Мангъров за изразител на най-общите му настроения, понеже точно в момента те са по-необходими.
Юли 2020 г. “Неговият дядо комунист не е дал възможност някога ние да учим в Брюксел, Хага и където и да било.” Думите бяха по повод бития по време на протестите студент Евгени Марчев, за който се оказа, че има много сериозен поколенчески проблем – охранителят на Тодор Живков се оказа ощететен от комунизма и на всичкото отгоре самият Евгени го отнесе. Защото заслужава”.
Август 2020 г. “Свиквам Велико народно събрание” Борисов реши, по думите му, “да чуе гласа на младите хора” и да свика Велико народно събрание и да приема Нова конституция, защото това беше най-подходящият момент. Добре известно е, че когато се очаква есенна вълна за коронавируса най-мъдрото, което може да направиш, е да свикаш Велико народно събрание.
Септември 2020 г, към пенсионерите: Кажете “Добре е” 50 лева отгоре на пенсиите не са малко пари и се наложи група от пенсионери да бъдат понахокани малко, че не казват “Добре е”, когато е видно, че е много, много добре.
Октомври 2020 г. “Младите не ни харесват, но и ние не ги харесваме” След като стана ясно, че с ВНС нещата няма да минат, вече нямаше и нужда от това да се чува “гласа на младите”. Бързо завръщане към лошия материал, който е повече и се обработва по-лесно.
Ноември, 2020 г.: “Фатката е да се пазиме” Нещата най-после стават ясни: минали са 8 месеца от началото на коронавируса, истината е лъснала черно на бяло, натрупан е опит. Има си фатка, тя е очевидна, всеки трябва да я спазва.
Декември, 2020 г. “Трябва да сме бързи и гъвкави в мерките и в помощта за хората” Ключовата дума е, разбира се, гъвкави.
От всички по-горни реплики ще останете точно с това впечатление – един безкрайно гъвкав премиер, който управлява без да променя мнението си през седмица, за да не държи всички в изкуствено напрежение и да може накрая всеки да каже “Добре е”. Автор: Райко Байчев
Следете изданието ни и бъдете осведомени за всяка новина от България и света.
Качваме постоянно, за да сте информирани за всичко и на време.
Харесайте страницата ни във фейсбук и бъдете винаги информирани.