СВЯТ
ИЗМАМИТЕ В САЩ: 1,8 млн. мъртъвци „гласували” в САЩ, машини надписали хиляди гласа
1 800 000 души, които се водят гласували за изборите за президент на САЩ на 3 ноември са мъртъвци, доказва в иск до Върховния съд организацията Judicial Watch.
Те са пръснати в 353 counties (административна единица, която може да се сравни с нашите общини или преди това – окръзи, околии). Организацията през 2018 г. вече принуди чрез съда губернатори да прочистят списъците от 1,6 млн. „неактивни” имена.
Друг проблем на американските избори е фактът, че на много места има повече гласували, отколкото са избирателите по списък – живи и мъртви. Рекордьор е една от селищните системи в Алабама, където бюлетините са 30% отгоре.
По тази причина адвокатите на Тръмп изискват от властите да вадят несъществуващите електорални единици.
Така в окръг Антрим, щата Мичиган, където резултатът е спорен между двамата кандидати, софтуерът на машините за гласуване е допуснал „грешка“ и е надписал 6000 гласа за Байдън. В резултат, първоначално в този окръг за победител е обявен Байдън.
След разкриване на“грешката“, резултатът е коригиран и окончателен победител е Тръмп. При това разликата в полза на действащия президент е цели 14% – 56 срещу 42 на сто.
Същият софтуер се ползва в още 47 окръга от щата Мичиган, както и в много окръзи на други 29 щата, предимно управлявани от демократите. Разработчик и собственик на софтуера е компанията Dominium Voting Systems. Тя е официален партньор на фондацията на Бил и Хилъри Клинтън – Clinton Global Initiative, в проекта Delian, насочен към внедряване на машини за гласуване и въпросния софтуер в държави от Латинска Америка, Карибите и Африка. Факти. Бившият шеф на кабинета на председателката на Конгреса Нанси Пелоси е ангажиран като лобист от Dominium Voting Systems, а съпругът на сенаторката от Демократическата партия Фейнстейн е акционер в компанията.